Fiskalne kase youtube

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, w której zajmują kasy rejestrujące muszą wykonywać bardzo wielu wymogów. Samym spośród nich stanowi obowiązek posiadania papierowych rolek z kopiami paragonów przez wskazany w podobnym rozporządzeniu okres, który z 2013 rokiem uległ przedłużeniu.

http://lv.healthymode.eu/multilan-active-sagatavosanas-ieverojamam-dzirdes-uzlabojumam/Multilan Active. Sagatavošanās ievērojamam dzirdes uzlabojumam

Do 31 grudnia 2012 roku na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z 2008 roku obowiązywał okres przejściowy zgodnie z jakim kopie paragonów fiskalny potrzeba było przestrzegać przez okres dwóch lat. Rozpocząwszy z początku roku 2013 przechowywanie paragonów z kasy fiskalnej uległ zmianie i został przedłużony na stan lat pięciu. Podatnicy rejestrujący sprzedaż na kasach finansowych w roku 2013 powinni zachować kopie paragonów dokumentujących sprzedaż za rok 2012 i 2011, natomiast wcześniejsze kopie paragonów można trwale zniszczyć. Jednak muszą pamiętać oraz o tym, że zarchiwizowane kopie paragonów z 2013 roku muszą przechowywać aż do roku 2018, ze powodu na ostatnie, że okres pięcioletni tworzony jest z końca roku kalendarzowego, w jakim upłyną termin płatności podatku. Dlaczego przechowywanie kopii paragonów fiskalnych jest okres pięciu lat? Przede wszystkim ze względu na to, iż czas przedawnienia się zobowiązania podatkowego wynosi właśnie pięć lat. Stoi wiele obaw czy archiwizowanie kopii paragonów przez tak duży stan jest pozytywne. Jednakże resort finansów uważa, że pięcioletni okres ma oznaczanie dla prawidłowości rozliczeń podatkowych. Kopie paragonów są jedynymi dowodami, które dokumentują sprzedaż, jej zawartość wartość i stawki podatkowe. Na wycieczkę jednak zasługuje fakt, że mimo że ustawodawca wskazał określony termin do archiwizowania kopii rolek z paragonami fiskalnymi wówczas nie wskazał sytuacje w której winnym być one trzymane. Najtańsze kasy fiskalne kraków przechowują paragony w formie papierowej.  Kasy ważniejsze z rozbudowanym modułem mają zdolność archiwizacji elektronicznej paragonów. Należy i mieć, że nawet fakt likwidacji działalności gospodarczej w żaden sposób nie zwalnia przedsiębiorcy z ustawowego obowiązku przechowywania kopii paragonów z kas rejestrujących.